Továbjutottak az esélyesek, heten már a 8 között

Deszk - Algyő futballnérkőzés 2024-ben

A 2023/2024-es évi Nemes István Csongrád-Csanád vármegyei kupa nyolcaddöntője nem okozott különösebb meglepetéseket, ahogy a papírforma is előre jelezte, az esélyesebb csapatok domináltak a játéknapon. A lejátszott hét mérkőzésből hat esetben a vendégcsapatok bizonyultak jobbnak, melynek során öt alkalommal magasabb osztályú csapatok diadalmaskodtak.

Az egyetlen azonos osztálybeli párharcban a St. Mihály fordítani tudott a Csongrád ellen, így Sándorfalva mellett, mint másik vármegyei II. osztályú csapat, így ők is továbbjutottak. A kupacímvédő SZVSE is helytállt a kiskundorozsmaiakkal szemben, így ők is biztosították helyüket a negyeddöntőben.

A következő eredmények születtek a nyolcaddöntőkben

• Deszk – Algyő: 1–7 (Gól: Salánki M.; Ilyés Á., Selyem Zs. (2), Vastag B., Kovács M., Deák D. (2))
  • Baks – Tiszasziget: 0–3 (Gól: Baka M., Tóth I., Drágity D.)
  • Csengele – Kéménygyártó-Mórahalom VSE: 0–3 (Gól: Szalma G. (11-esből), Hatvani I., Csehó M.)
  • Újszentiván – Szentesi Kinizsi: 1–5 (Gól: Tranger Zs.; Koncz Zs. (3), Péter J. (2))
  • Csongrád-Draxi Gép Kft. – St. Mihály: 1–2 (Gól: Kordás B.; Kopasz B., Klippel Á.)
  • Földeák – Sándorfalva: 0–6 (Gól: Godó L., Varga R. (11-esből), Törköly T. (2), Boss N., Huszka M.)
  • SZVSE-G-Falc Kft. – Kiskundorozsma: 4–0 (Gól: Albert Cs. (2), Beretka P. (2))

A negyeddöntő mezőnye a következő héten válik teljessé, amikor pótolják az elhalasztott Üllés–Ásotthalom mérkőzést.

A megyei kupa következő fordulójában a már továbbjutott csapatok újabb megpróbáltatások elé néznek, a cél pedig nem kevesebb, mint a végső győzelem elérése. A tét nő, a küzdelem fokozódik, így várhatóan a negyeddöntők még nagyobb izgalmakat tartogatnak a szurkolók számára.

Forrás: adatbank.mlsz.hu
Fotó: Csordás Gábor